Кілька років поспіль я висилала гроші своїй дочці з Італії. Але коли я попросила її відвезти посилку своєї сестри, вона не виконала навіть це маленьке прохання

Таня попросила чоловіка, щоб допоміг дотягнути величезні сумки додому. Сьогодні їй знову мама передала з Італії величезну купу всього. Таня вже і забула, коли вона останній раз ходила в магазин, адже мама старанно висилала абсолютно все — і одяг, і їжу, і побутову хімію.Мама Тетяни, Віра, вже вісімнадцять років в Італії, залишила свою єдину, тоді 17-річну донечку, з бабусею і подалася у світи шукати кращої долі. Чоловік крім горілки світу Божого не бачив, нічого йому не було цікаво, а дочка росла, треба було її піднімати. Мама віру підтримала, обіцяла за онукою дивитися.Всі ці роки Віра відчувала провину за те, що залишила дитину у важкий для неї підлітковий період. Тому, відчуваючи себе винуватою, щедро платила дочки заробленими грошима. Шкода тільки, що сама Тетяна не мала до мами таких же трепетних відповідальних почуттів. Передачі мами Таня сприймала як належне. Спочатку дякувала, а потім вже просто писала список, що мама на цей раз повинна їй купити і передати.

Тетяна поступила, Віра оплатила навчання, але так сталося, що вищої освіти дочка не отримала. На третьому курсі вийшла заміж, а потім народила дитину. Мамі пообіцяла, що закінчить навчання пізніше, але свого слова не стримала, бо відразу народила другу дитину, а там вже було не до науки.Як і всі гастарбайтери, Віра мріяла побудувати великий будинок, в якому вони всі разом дружно будуть жити. Але всі гроші, які вона присилала додому, дочка разом з сім’єю проїдали. Тетяна постійно скаржилася мамі, що життя в Україні дорога, і їм і так ні на що не вистачає.Якось, коли молодшій внучці було вже 6 років, Віра обережно запитала, чи планує дочка йти на роботу. Зять на той час теж не працював, так що жила сім’я повністю за рахунок зароблених Вірою грошей.

Питання матері про роботу Тетяну дуже зачепило. » Ти що, хочеш, щоб я зробила як ти колись кинула дітей заради грошей? «- відрізала вона матері.« Так ось, знай — для мене діти важливіші за гроші ».Після цих слів Віра ще більше відчувала себе винуватою, тому назавжди для себе закрила цю тему, сподівалася, що доньці все-таки коли-небудь набридне сидіти вдома і вона піде на роботу.Тані вдома сидіти зовсім не набридло. У свої 35 в її трудовій книжці не було жодного запису. А навіщо: мама присилала і гроші, і одяг, і продукти. Чоловік час від часу шукав якісь подзаработкі, але теж сподівався на тещину допомогу. Так що правди таїти-все це час вони жили за Верин гроші.

Віра з Італії передала дочці кілька сумок з продуктами, але попросила віднести кави Тамарі, своїй рідній сестрі, яка жила неподалік. Тетяна про мамину прохання забула, так що тітка прийшла до них сама. А коли вже йшла додому, похитала головою і сказала: «Шкода, що моя сестра стільки років на заробітках була, а так до нічого і не доробилася. А вона так мріяла про великий будинок. Ти якби на роботу пішла, мамі б легше було ».Тетяні слова тітки, звичайно, не сподобалися: вона порадила Тамарі стояти осторонь не в свої справи, мовляв, самі розберемося. Хіба мало що хоче мама, звідки взяти гроші на будинок. Ось ремонт зробили в будинку — і вистачить, нехай дякує і за це. Життя адже нині дороге, треба за щось і жити. Ось приїде мама, сама побачить .Тамара вийшла з дому племінниці і задумалася — а й справді, як Віра приїде — на що ж вони жити будуть?