Мій 40-річний син живе зі мною. Він тричі ро-злучений: мені завжди не подобалися його невістки

Читаю тут у вас всякі життєві історії і вирішила написати свою, дати, так би мовити, урок, чого не можна робити і чому не варто втручатися в життя дітей. Я на пенсії кілька років. Онуків, по суті, у мене немає. Вірніше, є двоє, але я їх не бачила в очі, тому що дочка зі мною не спілкується вже рівно 23 роки. Причина? Мені не сподобався її тупуватий чоловік і я не хотіла, щоб вона за нього виходила заміж. Вона все одно вийшла, але на весілля я не пішла і сина не пустила. З тих пір ми не спілкуємося, вона живе в іншому місті, спілкується з моєю подругою, вона ж її хрещена; про мене тільки іноді запитує, але ніколи не виявила бажання відвідати.

Сказати чесно, за дочку я можу тільки порадіти, хоча ми і не спілкуємося. Їй зараз 43 роки. Є син. Алкаш. Я розумію, що винна в цьому сама. Наталя, перша невістка, звабити, як я вважала, коли йому було 21. В Інституті. Він був простий, наївний, довірливий. Вона старше на два роки, нахабна, сільська дівчина. Гуляли в компанії, випивали, вона стала його першою жінкою, він слину розвісив і одружився. Весілля не було. Вони тихо зареєстрували шлюб і він привів її в мою квартиру як даність. Я пручалася.

Вони пішли жити на квартиру, потім їм дали гуртожиток і незабаром як молодій сім’ї дали малосімейку. Мені б, дурці, підтримати їх або не заважати, але я заважала. Скільки я з невістки крові попила, скільки нерви попсувала, нехай Бог мене простить, але діти розлучилися — і син повернувся жити додому. Через три роки на новій роботі він познайомився зі скромною і симпатичною дівчиною Уляною. Вона була господарська, господарська, турботлива, але дуже релігійна. Про релігійності я дізналася через рік після весілля, коли вона вирішила обвінчатися.

Я була проти. Я категорично була проти, так як сама все життя була партійним людиною, а тут якась черниця з’явилася у мого сина. Приклавши трохи зусиль і мізків, я сина знову розвела. У 33 роки син знову жив удома, мав два розлучення, хорошу роботу, червоний диплом про вищу освіту. Одного разу він сказав, що надходить на другу вишку, на заочне відділення. Я була тільки рада. На другому курсі син познайомив мене з дівчиною. Все добре, але Віка була сирота. Це не входило в мої плани. Виходить, що все своє добро, а я пропрацювала багато років на керівній посаді на одному серйозному підприємстві і дечого заробила, я повинна була віддати цій сірої мишки.

Але, подумала, що нехай син з нею поживе, молодому організму без жінки складно обходитися. Коли синові було 38 років, я сказала, що йому пора подумати про створення міцної сім’ї, і саме час знайти порядну і багату дівчину. Одна така у мене навіть на прикметі є. Через тиждень син прийшов жити додому. На наступний день він звільнився з роботи, приніс пляшку горілки і пляшку вина, сказав, що починає нове життя … і почав. Він став пити. Він п’є кожен день. Він стоїть під магазинам з нашими місцевими алкашами.

Він сам перетворився в алкаша. Він просить грошей у перехожих, він вимагає гроші у мене, він незрозуміло де знаходить гроші на пляшку і щовечора він приходить п’яний. Це моя вина — і я це знаю. Син звинувачує мене в своєму житті кожен день. І він має рацію. Це я зі своїми амбіціями стала причиною його сьогодення. Наталя, перша невістка, вийшла заміж. У неї відмінна сім’я, двоє дітей. Загальні знайомі сказали. Уляна, друга невістка, теж заміжня. У неї дитинка, вона працює, співає в церковному хорі.

Я іноді бачу її в нашому соборі, вона зі мною спілкується натягнуто. Я розумію її. Віка. Я до неї ходила, прощення просила, умовляла відновити відносини з моїм сином і піти жити до нас — не погодилась. Сказала, що у неї є хлопець і вона скоро виходить заміж. А я на пенсії, замість того, щоб радіти онукам, читати їм казки і вчити з ними вірші, підстрибую від кожного стуку в двері.

Два роки я чую одне і теж: «Мати, приймай своє нещастя! Щастя ти його сама розтоптала!» Вечорами, коли син спить, я боюся включити телевізор, щоб не розбудити його, я плачу. Чому? А тому, що нема чого батькам втручатися в життя дітей. Знайшли вони свою половинку або четвертинку — нехай живуть і радіють. А наша справа батьківське — допомогти добрим словом і ділом. Шкода, що багато матерів, як і я, розуміють це з пристойним запізненням.